Aktualności


14 stycznia 2021 r.

Młodzi na Plus

Uwaga, uwaga! Rusza młodzieżowa sekcja ZDR – Młodzi na Plus!

8 stycznia 2021 r.

Konkurs „Pamiętnik 2020 z "KDR”

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie: PAMIĘTNIK 2020 z KDR.

2 grudnia 2020 r.

Konkurs filmowy "Rodzina pozytywnie nakręcona"

Nauka zdalna jest wyzwaniem dla Twojej rodziny? Pokaż jak sobie radzicie. Nagraj krótki filmik i wygraj jeden z 450 laptopów!

30 listopadaa 2020 r.

Bazarek Świąteczny w aplikacji Karta Dużej Rodziny

Wszystkie rodziny, które mają do zaoferowania ciekawe produkty lub usługi serdecznie zapraszamy do udziału w Bazarku Świątecznym w naszej aplikacji Karta Dużej Rodziny! 

28 listopadaa 2020 r.

Duże rodziny w czasie pandemii - poradnik prawny

W odpowiedzi na Wasze zgłoszenia przygotowaliśmy poradnik zawierający informacje o uregulowaniach prawnych w zakresie COVID-19.

27 listopadaa 2020 r.

Stanowisko w sprawie naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w m. st. Warszawy

Zaproponowany przez m.st. Warszawę sposób naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w bardzo wysokim i niesprawiedliwym stopniu obciąża duże rodziny. W proponowanych przez ZDR 3+ rozwiązaniach nie chodzi o tworzenie specjalnych ulg socjalnych, ale o urealnienie obciążeń finansowych i dostosowanie ich do rzeczywiście generowanej przez dane gospodarstwo domowe ilości odpadów.

27 listopadaa 2020 r.

#DomZSerca – nowy dom w prezencie dla rodziny wielodzietnej

Jako Związek Dużych Rodzin od wielu lat promujemy projekty, które w realny sposób pomagają wielodzietnym. Dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiają się kolejne inicjatywy, a wśród nich #DomZSerca – niezwykle ważna akcja wsparcia mieszkaniowego. Inicjatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Budimex S.A., dlatego o szczegóły zapytaliśmy rzecznika tej firmy Michała Wrzoska.

23 listopadaa 2020 r.

Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel.

Duże ułatwienie i ograniczenie biurokracji dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Projekt został wpisany do wykazu prac legislacyjnych.

18 listopadaa 2020 r.

1st European Congress of Family Friendly Municipalities

W formie on-line odbył się Pierwszy Europejski Kongres Samorządów Przyjaznych Rodzinie.

10 listopadaa 2020 r.

Mama idzie do pracy - zapraszamy na warsztaty online

Planujecie wrócić do pracy? A może jesteście na początku Waszej drogi na rynku pracy zawodowej? Zapraszamy Was do udziału w cyklu 4 spotkań warsztatowych MAMA IDZIE DO PRACY - online, w dogodnych dla Was warunkach spotkania. Nie martwcie się pandemią - warto wykorzystać ten czas na przemyślenia i zaplanować swoją przyszłość. Zapisy na warsztaty - poniżej w linku.

26 październikaa 2020 r.

„Kobiety, rodziny, kariera - Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Grupy Wyszehradzkiej”

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kariery Kobiet na Węgrzech (AWCDH) zrealizowało projekt wsparty przez Fundusz Wyszehradzki oraz węgierskie Ministerstwo Zasobów Ludzkich w okresie od 17 lutego do 31 października 2020 r.

30 październikaa 2020 r.

Covid 19 - jak się przygotować do kwarantanny?

Kwarantanna to trudny czas zmian w codziennym życiu rodziny, zwłaszcza dużej rodziny. Nie wystarczy przejść w tryb weekendowy, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Pozostajemy w domu ze swoimi zewnętrznymi obowiązkami – zdalną nauką dzieci, naszą pracą, często niepełną lodówką. Kwarantanna dopada nas w rozmaitych momentach i okolicznościach życiowych.

5 październikaa 2020 r.

Nowe działania ZDR3Plus w ramach programu "Po pierwsze Rodzina!"

Związek Dużych Rodzin otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego Pełnomocnika Rządu ds Polityki Demograficznej, dzięki któremu realizuje zadanie pt. "Po pierwsze Rodzina!"

1 październikaa 2020 r.

Spotkanie z Family Fun By Mum - wielodzietność w przestrzeni publicznej

1.10 .2020 W Kole Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" na Białołęce odbyło się spotkanie z Agnieszka Stefaniuk - mama, autorka, trener, była naszym wyjątkowym gościem w Miejscu Aktywności Lokalnej. Właśnie wydała swoją książkę, w której stara się odpowiedzieć na pytanie wielu mam - JAK TO OGARNĄĆ.

30 września 2020 r.

Okiem prawnika: Oświadczenia woli składane w formie ustnej i dorozumianej.

Kontynuując temat sposobu składania oświadczeń woli i mając na uwadze, iż każdego dnia, w toku codziennych czynności bierzemy udział w zdarzeniach prawnych, zastanówmy się, w jakich sytuacjach składamy oświadczenia woli, czyli komunikujemy wolę wywołania określonych skutków (prawnych).

1 września 2020 r.

Nowe działania rzecznicze w interesie dużych rodzin

Od sierpnia 2020 roku Związek Dużych Rodzin Trzy Plus rozpoczął realizację działania pt. Rzecznictwo rodzin 3+, które otrzymało dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich - priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich.

31 sierpnia 2020 r.

Okiem prawnika: Czytelny podpis na dokumentach – czyli czy warto podpisywać się starannie?

Polskie prawo wprost nie wskazuje obowiązku posługiwania się na dokumentach czytelnym podpisem. Czy jednak warto zadbać o staranność przy jego składaniu? Jakie skutki wywoła złożenie podpisu nieczytelnego?

24 sierpnia 2020 r.

Wspomnienia z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin - GALERIA

Poniżej prezentujemy część zdjęć wykonanych w trakcie Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie.

21 sierpnia 2020 r.

Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec dużych rodzin

Podczas odbywającego się w Warszawie w dniach 31.07.-2.08. Zjazdu Dużych Rodzin odbyło się spotkanie przedstawicieli naszego Związku z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

20 sierpnia 2020 r.

Z dystansem, ale razem – czyli relacja z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie

Po raz kolejny okazało się, że dla dużych rodzin nie ma rzeczy niemożliwych (oczywiście przy wsparciu odpowiedzialnych i zaufanych Partnerów). Ale po kolei:

20 sierpnia 2020 r.

Rodzina jest fundamentem rozwoju – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus.

Poniżej zamieszczamy pełną treść przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus. Do spotkania doszło w czasie odbywającego się w Warszawie w dniach 31.7 - 2.08 Zjazdu Dużych Rodzin. Prezydent otrzymał od naszego Stowarzyszenia statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

6 sierpnia 2020 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3 Plus - podsumowanie

31 lipca 2020 r., podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie, odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR 3+. Podczas WZCR wybrano nowy Zarząd, Radę Krajową oraz Komisję Rewizyjną. Przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe z mijającej kadencji, sprawozdanie merytoryczne Zarządu za lata 2015-2019 oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

1 sierpnia 2020 r.

Joanna Krupska Przyjacielem Dużych Rodzin

Podczas Plenerowego VIII Zjazdu Dużych Rodzin Joanna Krupska została uhonorowana tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

8 lipca 2020 r.

KONKURS SKARBY KDRu

Uwaga KONKURS wakacyjny pt. SKARBY KDRu :) Jak zdobyć atrakcyjne nagrody m.in. darmowy weekend dla 4 osób sponsorowany przez Sun & Snow - wynajem apartamentów?

30 czerwca 2020 r.

Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie

Drodzy, śpieszymy podzielić się z Wami radością: między 31 lipca a 2 sierpnia chcemy Was serdecznie zaprosić na Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie – zorganizowany tak, by możliwe było przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń epidemiologicznych.

30 czerwca 2020 r.

RAPORT: Sytuacja dużych rodzin w czasie pandemii Covid-19

Oddajemy w wasze ręce Raport podsumowujący prowadzone przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus badania sytuacji dużych rodzin w czasie pandemii. Wyniki badań opracowała Pani dr Anna Bebel.

24 czerwca 2020 r.

Współpraca z samorządami trwa.

W związku z publikacją nowego Raportu Związku Dużych Rodzin 3 plus kontynuujemy rozmowy z samorządami w kontekście działań dostrzegających specyfikę dużych rodzin.

18 czerwca 2020 r.

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w sprawie edukacji domowej

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Fundacja Mamy i Taty poprowadzili dziś konferencję prasową, na której przedstawiono konkretne propozycje wdrożenia zmian w systemie oświaty w zakresie edukacji domowej.

17 czerwca 2020 r.

Konferencja dot. wzmocnienia praw rodziców oraz roli edukacji domowej

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową: "Wzmocnienie praw rodziców oraz rola edukacji domowej" ze specjalnym udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

10 czerwca 2020 r.

Karta Rodziny podpisana!

W dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację programową nazwaną Kartą Rodziny.

8 czerwca 2020 r.

Raport ZDR 3+ dot. rozwiązań prorodzinnych w kształtowaniu stawek opłat za gospodarowanie opłatami komunalnymi.

Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” (ZDR 3+) od 13 lat obserwuje, diagnozuje i stara się kształtować politykę społeczno-ekonomiczną Polski tak, aby uwzględniała specyfikę funkcjonowania dużych rodzin. Aktywność Związku dotyczy zarówno wymiaru ogólnopolskiego, państwowego, jak i lokalnego, samorządowego. Wymiar lokalny jest równie ważny jak ogólnokrajowy. Jest bliższy codziennym, realnym potrzebom rodzin.

3 czerwca 2020 r.

Zaproszenie na XV Spotkanie Oddziałów i Kół ONLINE

Drodzy członkowie Związku, z uwagi na sytuację, która ogranicza możliwość zorganizowania Spotkania Kół i Oddziałów w dotychczasowej formule, mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w warsztatach i spotkaniach online. Mamy nadzieję, że w przygotowanej ofercie każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

29 majaa 2020 r.

Okiem prawnika: Program „Zdalna szkoła +” – jak otrzymać sprzęt dla dzieci do nauki zdalnej?

„Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” to kolejny projekt po „Zdalna szkoła - w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

18 majaa 2020 r.

Linia 3Plus - nowy ekspert

Do zespołu ekspertów Linii 3 Plus dołącza Katarzyna Malinowska. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" prowadzi telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 732 988 451

12 majaa 2020 r.

ZDALNA SZKOŁA +

Od 15 maja rusza nabór wniosków dla samorządów dotyczących wsparcia rodzin 3+ w zakresie nauki zdalnej.

8 majaa 2020 r.

Sytuacja rodzin 3 Plus podczas pandemii

Drogie Duże Rodziny, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ważnych obszarów naszego życia rodzinnego (zajmie to zaledwie kilka minut).

6 majaa 2020 r.

Wywiad z prof. Markiem Kośnym

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Markiem Kośnym, przewodniczącym Zespołu Ekspertów ZDR 3 Plus, na temat projektu rozwiązań mieszkaniowych dla rodzin.

28 kwietnia 2020 r.

Stanowisko ZDR 3 Plus w sprawach mieszkaniowych.

Propozycja pakietu rozwiązań wspierających rodziny z dziećmi, zwłaszcza rodziny wielodzietne, w zagwarantowaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych.

26 kwietnia 2020 r.

Okiem prawnika: Sprzedajesz towary lub świadczysz usługi? Jesteś przedsiębiorcą?

Czy sprzedając, np. w Internecie wykonane przez siebie rękodzieła, stajemy się przedsiębiorcami i ciążą na nas jakieś obowiązki zgłoszeniowe, czy podatkowe? Nie zawsze...

20 kwietnia 2020 r.

Żegnamy naszego Przyjaciela ś.p. Witolda Miarkę

Z ogromnym bólem serca żegnamy naszego Przyjaciela Witolda Miarkę.

14 kwietnia 2020 r.

Zbiórka na odbudowę domu

W nocy z 13 na 14 kwietnia pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową. Prosimy o pomoc!

9 kwietnia 2020 r.

Wielkanoc 2020

31 marca 2020 r.

Zostaję w Domu na Wielkanoc!

Doświadczenie wielu lat działania naszego Związku uczy, że duże rodziny są synonimem odpowiedzialności. Wiadomo, że marzenie o gromadce dzieci wiąże się z akceptacją wyrzeczeń, wysiłku, skromniejszej sytuacji materialnej. Wiadomo również, że właściwe funkcjonowanie dużej rodziny wymaga odpowiedniej organizacji i odpowiedzialności.

27 marca 2020 r.

Okiem prawnika: “Tarcza antykryzysowa” – czym jest i jakie mechanizmy pomocy dla gospodarki wprowadza?

28 marca 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął rozwiązania mające pomóc polskim przedsiębiorcom w walce z kryzysem wywołanym trwającą pandemią.

26 marca 2020 r.

Partnerstwo zobowiązuje

Drogie Rodziny! Wielokrotnie już informowaliśmy Was o sukcesach Karty Dużej Rodziny. Od 2017 roku to właśnie Związek Dużych Rodzin 3 Plus, inicjator i propagator Karty w Polsce, pozyskuje nowych partnerów do tego programu.

20 marca 2020 r.

Wydłużone godziny pracy Linii 3Plus

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wydłużeniu ulega dyżur naszych ekspertów Linii 3 Plus.

11 marca 2020 r.

Jak pomagać nastolatkom w okresie dojrzewania - studium przypadku

Rozpoczynamy nowy cykl porad dla rodziców przygotowywany przez naszych ekspertów Lini 3 Plus. Zapraszamy do zapoznania się ze studium przypadku i konkretnymi wskazówkami dla rodziców.

17 lutego 2020 r.

Okiem prawnika: Podatki – czy można ograniczyć obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek i czy jest to celowe?

Ordynacja podatkowa przewiduje, iż organ podatkowy może ograniczyć pobór zaliczek na podatek. W jakiej sytuacji może to nastąpić? Czy zastosowanie przedmiotowego ograniczenia jest swobodną decyzją organu, czy uprawnieniem, którego może żądać każdy, po spełnieniu określonych warunków? Czy ograniczenie poboru zaliczek zawsze jest zasadne?

27 lutego 2020 r.

Zaproszenie na XV Zjazd Kół i Oddziałów

Drogie Duże Rodziny ! Serdecznie zapraszamy na wiosenny, jubileuszowy XV Zjazd Kół i Oddziałów w Spale w dniach 24-26 kwietnia 2020 r.

7 lutego 2020 r.

VIII Zjazd Dużych Rodzin Trzy Plus odbędzie się w Głogowie!!!

Już jest! Za nami podpisanie porozumienia . Prezydent Głogowa podpisując porozumienie przedstawił dziś hasło VIII Zjazdu Dużych Rodzin i zaprezentował otwartość oraz zaangażowanie na rzecz Dużych Rodzin miasta Głogów:

3 lutego 2020 r.

Okiem prawnika - Darowanie żywności potrzebującym przez przedsiębiorcę - gest dobrej woli, obowiązek, czy naruszenie przepisów prawa? 

Większości z nas znana jest historia o piekarzu, który miał oddawać chleb biednym, w następstwie czego został na niego nałożony obowiązek zapłaty z tego tytułu podatku. Powyższe stało się przyczynkiem do dyskusji, w przedmiocie możliwości darowania żywności. Czy rzeczywiście jest to działanie, które wiąże się z negatywnymi konsekwencjami?  

30 stycznia 2020 r.

Informator dot. wyborów władz Związku

Przedstawiamy poniżej informator dotyczący procedury wyborczej Zarządu Związku, Komisji Rewizyjnej oraz informację o powołaniu nowego organu - Rady Krajowej.

3 stycznia 2020 r.

"RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" - rozstrzygnięcie konkursu

fot. Święta Rodzina uszyta przez Magdalenę Dutkiewicz (mama 7 dzieci)

16 grudnia 2019 r.

Stanowisko ZDR w spr. ochrony dzieci przed pornografią

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, działa na rzecz rozwoju rodziny i ochrony trwałych relacji małżeńskich. Naszą szczególną troską jest ochrona dzieci i ich prawidłowego rozwoju. W tym obszarze podejmujemy wiele aktywności i działań.

5 grudnia 2019 r.

Silna reprezentacja Związku Dużych Rodzin 3 Plus w nowopowołanej Radzie Rodziny

Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska została członkiem Rady Rodziny, powołanej przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w dniu 5 listopada 2019 r. Przewodniczącą Rady została Dorota Bojemska – równie aktywnie działająca w naszym związku, przewodnicząca koła ZDR 3+ w Józefowie.

3 grudnia 2019 r.

Jak walczyć z ubóstwem wśród dzieci – konferencja w Brukseli z udziałem Wiceprezesa ZDR 3 Plus, Radosława Waszkiewicza

Wiceprezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Radosław Waszkiewicz był jednym z ekspertów uczestniczących w konferencji na temat walki z ubóstwem w Unii Europejskiej. Konferencja odbyła się 3 grudnia 2019 r. w Brukseli, pod hasłem „Gwarancja dla dzieci – sposób na skuteczną walkę z ubóstwem dzieci w UE?”. Organizatorami spotkania były dwie polskie europosłanki: Beata Szydło i Elżbieta Rafalska.

2 grudnia 2019 r.

Ogłaszamy konkurs plastyczny "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

Niniejszym ogłaszamy Konkurs plastyczny/video "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR.

29 listopadaa 2019 r.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielkodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc? Cz. II

W nawiązaniu do poprzedniej części bloku „Okiem prawnika”, w zakresie rozwiązań odpowiadających na problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych, w tym miesiącu analizie poddane zostaną instytucje polityki mieszkaniowej, kierowane dla rodzin o niskich i umiarkowanych dochodach (w poprzedniej części omówieniu uległy instytucje pomocy dla rodzin najuboższych).

20 listopadaa 2019 r.

Nasze działania na forum Europejskim

Związek Dużych Rodzin 3 plus od lat jest aktywny na scenie międzynarodowej. W sposób szczególny angażujemy się i współtworzymy strategię działań Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin – ELFAC.

19 listopadaa 2019 r.

Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli. Oczywiście z naszym udziałem.

19 listopada 2019 r. w Brukseli odbył się Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli, zorganizowana przez ELFAC (Europejską Konfederację Stowarzyszeń Dużych Rodzin), której członkiem jest polski Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Nie mogło nas tam zabraknąć.

29 październikaa 2019 r.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc?

W kolejnych odsłonach bloku „Okiem prawnika” zajmiemy się przybliżeniem tego tematu.

25 październikaa 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - GALERIA

Powspominajmy jeszcze!

23 październikaa 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - RELACJA

W ostatni weekend w dniach 18-20.10.2019) odbył się XIV już SOK w którym uczestniczyli liderzy istniejących już od wielu lat Oddziałów i Kół ale również "świeża krew", która chce się zrzeszać i działać na rzecz wspólnego dobra rodzin wielodzietnych.

21 październikaa 2019 r.

Mamy już ponad 7 000 członków!

W Rodzinie siła!

16 październikaa 2019 r.

Rola czytania i rozmowy z dzieckiem

W zeszłym tygodniu, 11 października 2019 r. w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Związek Dużych Rodzin 3 Plus miał okazję wysłuchać wykładu prof. pediatrii Barry’ego Zuckermana na temat kluczowej roli czytania i rozmowy z dzieckiem dla jego sukcesu w szkole.

11 październikaa 2019 r.

Rodzina - inwestycja w przyszłość

Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! – te słowa papieża Jana Pawła II oddają sens działań podejmowanych przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus". Nie da się zbudować silnego, nowoczesnego państwa bez dobrze zorganizowanej rodziny. Od lat dopominamy się o to, by rodzina miała należyte miejsce. Wiele z naszych postulatów zostało zrealizowanych. Dzięki temu sytuacja rodzin ulega poprawie. „Państwo i Kościół mają obowiązek służenia rodzinom wszelkimi możliwymi formami pomocy, aby rodziny mogły prawidłowo wypełnić swe zadania wychowawcze. W tym celu, zarówno Kościół, jak i państwo winny tworzyć i popierać te instytucje i taką działalność, których słusznie domagają się rodziny: pomoc winna być proporcjonalna do niewystarczalności rodziny". *

10 październikaa 2019 r.

Wybory parlamentarne 2019

8 październikaa 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół w Warszawie

Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” na jesienne spotkanie Kół i Oddziałów w Warszawie.

7 październikaa 2019 r.

Zakończenie konkursu "RODZINNE WAKACJE"

Dziś możemy wreszcie ogłosić laureatów naszego letniego konkursu plastycznego/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus.

30 września 2019 r.

Wspieramy wydanie nowej płyty Rodziny Brodów!

Joszko Broda z żoną i dziećmi tworzą zespół Rodzina Brodów. Trwają przygotowania materiału na ich pierwszą płytę. Można przyłączyć się do powstania tego projektu. Dla tych, którzy wezmą udział w zbiórce na ten cel, przygotowany jest wyjątkowy muzyczny pakiet. Zbiórka jest dostępna pod adresem www.plytabrodow.pl.

27 września 2019 r.

Okiem prawnika - prawa rodzica w szkole

Za nami początek roku szkolnego. Dla niektórych jest to kolejny rok nauki, dla innych było to pierwsze „rozpoczęcie roku”. Jakie prawa mamy my rodzice w zetknięciu ze szkołą? Czego możemy oczekiwać, a czego wymagać?

25 września 2019 r.

Trydenckie spotkanie

W dniach 24-25 września wizytowaliśmy Prowincję Trydent we Włoszech.

9 września 2019 r.

III Szczyt Demograficzny w Budapeszcie

Po pierwsze rodzina.

26 sierpnia 2019 r.

Profesjonalizacja Związku Dużych Rodzin Trzy Plus

Związek otrzymał dotację z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na profesjonalizację działań Związku w latach 2019-2021. Dzięki otrzymanemu wsparciu, będziemy mogli zrealizować wiele nowych działań!

31 lipca 2019 r.

ZDR 3+ bezkonkurencyjny w pozyskiwaniu partnerów Karty Dużej Rodziny

Wygrana w kolejnym konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i przede wszystkim dowód docenienia naszych dotychczasowych dokonań. Kartę inicjowaliśmy w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

16 lipca 2019 r.

Zapraszamy Członków Forum Samorządowego na rzecz Dużych Rodzin do Europejskiej Sieci Miast Przyjaznych Rodzinie!

Drodzy Członkowie Forum Samorządów na rzecz Dużych Rodzin, Niedawno zapraszaliśmy Państwa na konferencję „Samorząd przyjazny Rodzinie” która odbyła się 16 lipca w Sejmie. Nie wszyscy mogli przyjechać, więc przekazujemy krótką relację z tego spotkania.

12 lipca 2019 r.

Zjazd Dużych Rodzin - relacja filmowa

Filmowe wspomnienie Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie.

29 czerwca 2019 r.

Wspomnienia z Lubartowa - I galeria zdjęć

Wielkie przygotowania, szykowanie recepcji, warsztatów, pierwsze powitania, oficjalne otwarcie, tańce, konkursy, występy i przepyszne lubartowskie pierogi... Prezentujemy część zdjęć z pierwszego dnia VII Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie. Częstujcie się!

27 czerwca 2019 r.

Konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE"

Ogłaszamy konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

26 czerwca 2019 r.

Składamy podziękowania Partnerom VII Zjazdu Dużych Rodzin

VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie to wspólne przedsięwzięcie Organizatorów przy ogromnym, pełnym zaangażowania i zrozumienia udziale Partnerów Głównych, Partnerów oraz Partnerów Medialnych.

27 czerwca 2019 r.

Okiem prawnika - wakacje pod ochroną

Wybierasz się z rodziną na wakacje? Wysyłasz dziecko na kolonie? Ubezpiecz się.

27 czerwca 2019 r.

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA" - rozstrzygnięcie

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "MOJA RODZINA".

21 czerwca 2019 r.

Z życia Linii 3plus – sytuacja mieszkaniowa wielodzietnych

Do Linii 3plus zgłaszają nam Państwo wyzwania związane z sytuacjami mieszkaniowymi. W ostatnich miesiącach brałyśmy udział w kilku działania wspierających rodziny wielodzietne w kontakcie z samorządami, tak aby wesprzeć rodziny oczekujące na mieszkania komunalne.

17 czerwca 2019 r.

DUMNI Z RODZINY - VII Zjazd Dużych Rodzin

Niezwykła gościnność, gorące przyjęcie przez Gospodarzy Powiatu i Miasta, znakomici goście, podejmujący ważne tematy oraz wszechobecna, budująca radość ze spotkania - tak wspominamy VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który miał miejsce w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie. Organizatorami Zjazdu był Powiat Lubartowski, Miasto Lubartów oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. ­

15 czerwca 2019 r.

List Prezydenta RP do uczestników VII Zjazdu Dużych Rodzin

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie objął patronatem Prezydent RP Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda. Pan Prezydent skierował do uczestników list, który 15 czerwca podczas Zjazdu odczytał Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju.

12 czerwca 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie

Główne wydarzenia tegorocznego Zjazdu odbywać się będą w Lubartowie – mieście położonym w odległości ok. 20 km na północ od Lublina.

31 majaa 2019 r.

Zaproszenie na wydarzenie "Polska Skrzydła Chwały"

„Polska Skrzydła Chwały” to spotkanie dla całych rodzin. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy i interesujący. Główną osią wydarzenia są dwudniowe rekonstrukcje historyczne z udziałem ponad 150 rekonstruktorów w tym około 50 rekonstruktorów konnych. Inscenizacje, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji dla ojców by odważnie i odpowiedzialnie włączali się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju. Pierwsze dwie edycje odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

30 majaa 2019 r.

Okiem prawnika - bezpieczeństwo na koloniach i obozach wakacyjnych

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku dla naszych dzieci. Jak zapewnić im ciekawe spędzenie tego czasu, a jednocześnie nie martwić się o ich bezpieczeństwo?

29 majaa 2019 r.

Po spotkaniu mazowieckich kół ZDR3Plus

Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby poprawy komunikacji między kołami Mazowsza oraz ożywienia tych kół, które od jakiegoś czasu nie włączają się w działania ZDR3Plus.

28 majaa 2019 r.

Spotkanie forum samorządowego na rzecz Dużych Rodzin w Warszawie

28 maja 2019 r w Warszawie we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP odbyło się kolejne spotkanie forum samorządowego., na którym to nastąpiło m.in. oficjalne przekazanie prezydencji forum na rzecz Dużych Rodzin.

27 majaa 2019 r.

Nasze postulaty dyskutowane w Senacie RP

Z inicjatywy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Senacie w dniu 27 maja 2019 roku odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Temat spotkania brzmiał: „Formy opieki nad dzieckiem w wieku do lat trzech, a potrzeby dziecka – rekomendacje na przyszłość”.

25 majaa 2019 r.

I Mazowieckie Spotkanie Kół - 25 maja 2019

Zapraszamy członków Związku, zarówno należących do Kół ZDR3+, jak i nie zrzeszonych w kołach oraz wszystkie osoby zainteresowanie działaniem na rzecz dużych rodzin na pierwsze regionalne spotkanie kół z woj. mazowieckiego. Spotkamy się 25 maja w sobotę, w Zalesiu Górnym, na terenie Edukacji Przygodowej, ul. Sarenki 1.

1 majaa 2019 r.

Po konferencji w Budapeszcie

Uznani eksperci i politycy wzięli udział w dniach 29 i 30 kwietnia br. w międzynarodowej konferencji w Budapeszcie "Shift Towards a Family-friendly Europe" (W kierunku Europy przyjaznej rodzinie), by razem zadać pytanie o Europę przyjazną rodzinie. W debacie głos zabrała również prezes ZDR3Plus Joanna Krupska, a w panelu roboczym, dotyczącym dobrych praktyk w wspieraniu rodzin w codziennych wyzwaniach Aleksandra Januszewicz z Linii 3Plus.

30 kwietnia 2019 r.

Edukacyjny "okrągły stół"

W dniu 30 kwietnia br. braliśmy udział w II części obrad „okrągłego stołu” edukacyjnego. Prace w podgrupach, prowadzone przez Ministerstwo Edukacji, odbywały się w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. ZDR „Trzy Plus” reprezentowany był w podstoliku „Rodzice w edukacji”.

28 kwietnia 2019 r.

Pięć lat minęło!

W naszym stowarzyszeniu mamy energicznego Pięciolatka na pokładzie! Kto świętuje swoje urodziny głośno i radośnie, bawiąc się w licznym gronie i z okazałym tortem?

26 kwietnia 2019 r.

Galeria Zdjęć - SOK WADOWICE 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XIII Spotkania Oddziałów i Kół w Wadowicach:

25 kwietnia 2019 r.

Z życia Linii 3plus - o Niebieskiej Karcie

Do Linii 3plus często zgłaszają się rodziny z zapytaniami dotyczącymi Niebieskiej Karty. związku z tym chcielibyśmy podzielić się z Wami najbardziej podstawową, ale istotną wiedzą w tej tematyce.

24 kwietnia 2019 r.

Okiem prawnika - zamknięta szkoła, przedszkole, żłobek

Niespodziewanie zamknięta jest szkoła Twojego dziecka, przedszkole lub żłobek, a Ty pracujesz na etacie. Co możesz zrobić w tej sytuacji?

21 kwietnia 2019 r.

Świątecznie

Są wydarzenia przepełniające tak wielką radością, że nie sposób nie dzielić się nią z osobami, które są nam bliskie. Takim wydarzeniem jest Zmartwychwstanie. Oby radość płynąca z tego Święta przepełniała nas wszystkich, nie tylko w ten wyjątkowy poranek, ale dodawała nam sił każdego dnia.

11 kwietnia 2019 r.

ZDR3+ na spotkaniu ELFAC w Bergamo

To był intensywny weekend! Gdy część z Was była na Spotkaniu Oddziałów i Kół w Wadowicach, w Bergamo obyło się spotkanie ELFAC - Europejskiej Konfederacji zrzeszającej organizacje Dużych Rodzin, której ZDR3+ jest członkiem. Reprezentowali nas tam: wiceprezes Zarządu Radosław Waszkiewicz oraz znana z Linii 3plus Aleksandra Januszewicz.

10 kwietnia 2019 r.

Ruszyły zapisy na VII Zjazd Dużych Rodzin!

Od dziś, 10 kwietnia (środa) do 14 kwietnia (niedziela) można zgłaszać chęć uczestnictwa w VII Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca br. w Lubartowie.

7 kwietnia 2019 r.

Wiosenny SOK w Wadowicach za nami!

Było inspirująco, motywująco i pracowicie. Po raz pierwszy SOK miał formułę 3-dniowego spotkania, na które przyjechali reprezentanci kół, oddziałów i powstających nowych kół z całej Polski.

4 kwietnia 2019 r.

Wkrótce zapisy na Zjazd Dużych Rodzin!

W dniach od 10 do 14 kwietnia br. będziemy przyjmować zgłoszenia Rodzin na VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Lubartowie. Chęć uczestnictwa w Zjeździe będzie można zgłosić poprzez panel użytkownika na naszej stronie https://www.3plus.pl/

25 marca 2019 r.

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA"

Ogłaszamy Konkurs Plastyczny "MOJA RODZINA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

25 marca 2019 r.

Zaproszenie na wiosenne Spotkanie Oddziałów i Kół do Wadowic - 6 kwietnia 2019

Czekacie na wiosenny SOK? Tym razem Spotkanie Oddziałów i Kół będzie miało miejsce w Wadowicach, gdzie zapraszają małopolskie koła z Wadowic, Chrzanowa i Jordanowa.

18 marca 2019 r.

Stanowisko w związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” wyraża zaniepokojenie ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” (dalej: deklaracja LGBT+), która została wprowadzona arbitralnie, bez przeprowadzenia należytych konsultacji społecznych w tej sprawie.

15 marca 2019 r.

Gospodarz Zjazdu Dużych Rodzin - 2019

Gospodarzami tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin będą: Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów, wraz ze Związkiem Dużych rodzin Trzy Plus.

14 marca 2019 r.

Marzec - czas na zebrania!

Marzec to dla kół terenowych czas na Walne Zebrania Członków.

27 lutego 2019 r.

Głos rodzin w instytucjach europejskich - konferencja prasowa

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich zapraszają na konferencję prasową.

25 lutego 2019 r.

Stanowisko ZDR3+ w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Nr 2/2019 z dnia 24 lutego 2019 r. w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych.

22 lutego 2019 r.

Wniosek MAMA 4+ do pobrania

Aby otrzymywać emeryturę MAMA 4+ już od marca, wniosek o to świadczenie należy złożyć najpóźniej w dniu 1 marca 2019 r. Przygotowaliśmy dla Was propozycje wniosków, jakie należy pobrać i wypełnić w celu naliczenia emerytury od 1 marca 2019 r.

21 lutego 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin będzie w Lubartowie

Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować Członków i Przyjaciół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, że w dniu 21 lutego 2019 r. prezes ZDR Trzy Plus Joanna Krupska podpisała porozumienie z Ewą Zybałą - Starostą Lubartowskim oraz Krzysztofem Paśnikiem - Burmistrzem Miasta Lubartów o organizacji Zjazdu Dużych Rodzin w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie.

16 stycznia 2019 r.

Stanowisko w sprawie "Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".

Naszym zdaniem ustawa dotycząca niezwykle trudnego i skomplikowanego obszaru przemocy domowej wymaga uważnej analizy i zmian w kierunku lepszej ochrony ofiar przemocy oraz ich rodzin. Rodzina jest podstawowym dobrem, bez którego żaden człowiek nie może się rozwijać. W sytuacji występujących trudności czy dysfunkcji zarówno ofiara przemocy jak i jej rodzina wymaga profesjonalnego wsparcia.

3 stycznia 2019 r.

Linia 3plus - telefon dla wielodzietnych

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" uruchomił telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 732 988 451 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz.: 12.00 - 15.00. Można również pisać na: linia@3plus.pl. Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

20 grudnia 2018 r.

Szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Aby każde nowe życie niosło nadzieję i otwierało nas na Miłość. Aby nasze życiowe wybory spotykały się życzliwym zrozumieniem i akceptacją bliskich nam osób. Życzymy wszystkim szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

20 listopadaa 2018 r.

List otwarty w sprawie opieki nad dziećmi do lat 3

Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące opieki nad dziećmi, które nie ukończyły 3 roku życia oraz działania podejmowane w tym zakresie przez Rząd są niewystarczające – alarmują eksperci. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego sygnatariusze zwracają uwagę na istotną rolę wczesnego rozwoju dziecka do lat 3 dla całego jego późniejszego życia. Postulują uwzględnienie potrzeb małego dziecka w kształtowaniu polityki rodzinnej dotyczącej różnych form opieki oraz podkreślają prawo rodziców do wolnego wyboru rodzaju opieki nad nim - w tym opieki własnej. Inicjatorem listu był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

10 październikaa 2018 r.

Wspieramy rodziny! Zapraszamy na warsztaty i konsultacje

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus realizuje w roku 2018 cykl warsztatów, spotkań i seminariów dot. wsparcia rodzin i przeciwdziałaniu przestępczości na terenie województwa mazowieckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych zajęciach:

5 październikaa 2018 r.

XII Spotkanie Oddziałów i Kół - Wolsztyn

W listopadzie organizujemy kolejne Spotkanie Oddziałów i Kół – tym razem w Wielkopolsce! Zapraszamy wszystkich członków ZDR3+, również tych, którzy jeszcze nie działają aktywnie, ale chcą się włączyć w prace naszego stowarzyszenia.

22 czerwca 2018 r.

Podziękowania dla Partnera Strategicznego VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin – PKN ORLEN S.A.

Kolejny Zjazd Dużych Rodzin za nami. Dziękujemy Partnerowi Strategicznemu VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie – spółce PKN ORLEN S.A. Dziękujemy także partnerom Zjazdu – grupie Eurocash S.A., Fundacji Enea i PWPW S.A., bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

15 czerwca 2018 r.

„Rodzina na fali” – czyli Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie 2018

W dniach 1-3 czerwca w Szczecinie odbył się VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem „Rodzina na fali”. Jak co roku był to czas wspólnego świętowania, radości, a także okazja do podjęcia ważnych tematów dotyczących rodzicielstwa. Szczególny charakter spotkania wynikał z obecności zagranicznych gości i odbywającej się w ramach Zjazdu IX Międzynarodowej Konferencji ELFAC. Organizatorami Zjazdu były Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, Miasto Szczecin oraz European Large Families Confederation. W sobotę, gościem specjalnym Zjazdu był premier Mateusz Morawiecki.

18 kwietnia 2018 r.

Nasza konferencja w Senacie „Kryzys trwałości małżeństwa - przyczyny i profilaktyka”.

Celem konferencji organizowanej wraz z Komisją Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej było przedstawienie przyczyn rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych, wskazanie metod wspierania małżeństwa w kryzysie oraz różnych form pracy terapeutycznej z małżeństwami i związkami nieformalnymi. Drugim istotnym celem była wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami pracującymi na rzecz trwałości małżeństwa i rodziny oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Inicjatorem spotkania był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

12 kwietnia 2018 r.

XI Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR 3+ w Grodzisku Mazowieckim

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli struktur terenowych oraz osoby zainteresowane włączeniem się w aktywną działalność Związku na XI Spotkanie Oddziałów i Kół w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 21 kwietnia. W drugiej części spotkania odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków ZDR3+.

10 kwietnia 2018 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+

Zawiadomienie o Walnym Zebraniu Członków Rzeczywistych stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

22 marca 2018 r.

Zmiany w Statucie ZDR3+

Związek nasz w szybkim tempie rozwija się i zmienia. Podejmujemy nowe, coraz większe wyzwania. Przybywa też odpowiedzialności za prowadzone projekty. Mamy nadzieję, że pozytywne skutki tego już są i będą w przyszłości odczuwalne przez wszystkie rodziny wielodzietne. Chcemy, aby nasz Związek był coraz większy i swym zasięgiem obejmował kolejne rejony naszego kraju. Chcemy też słyszeć potrzeby rodzin z całego kraju i czerpać z ich doświadczenia.

28 grudnia 2017 r.

Karta Dużej Rodziny 2018-2019

Z radością informujemy, że po raz drugi wygraliśmy konkurs na pozyskiwanie Partnerów dla programu Karta Dużej Rodziny, realizowanego przy współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tym razem umowa obejmuje dwa lata, zadanie trwać będzie do końca 2019 r. To dla nas duże wyzwanie i ogromna satysfakcja, że możemy budować i wzmacniać narzędzie, o którego wprowadzenie zabiegaliśmy od początku powstania naszego Związku.

6 grudnia 2017 r.

VI Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Szczecinie

6 grudnia 2017 r. podpisaliśmy oficjalne Porozumienie z władzami Szczecina w sprawie organizacji VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 r.

31 październikaa 2017 r.

Narodowa Debata o Rodzinie - wystąpienie Prezes Joanny Krupskiej

Nasza Prezes Joanna Krupska wystąpiła na Narodowej Debacie o Rodzinie 27.09.2017. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poniżej prezentujemy zapis jej przemówienia.

19 październikaa 2017 r.

Konferencja w Senacie: "Family today - changing values and structures"

Zapraszamy na konferencję "Family today - changing values and structures", która odbędzie się w Senacie RP 27.10 (w piątek) o godz. 10. (o godz 9 rejestracja w biurze przepustek) Szczególnie gorąco zapraszamy młodych, ponieważ to do nich skierowany jest program konferencji.

1 październikaa 2017 r.

Międzypokoleniowa Rodzina

Warsztaty kulinarne, konsultacje z dietetykiem, warsztaty psychoedukacyjne - te i inne działania skierowane do rodziców i dzieci zrealizowaliśmy w ramach projektu Międzypokoleniowa Rodzina. Projekt zrealizowało Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus - Rawa Mazowiecka Gmina. Zapraszamy do podsumowania.

25 września 2017 r.

14 X - SOK w Czarnym Dunajcu

X Spotkanie Oddziałów i Kół w Czarnym Dunajcu sobota, 14 października 2017 r. „Duże rodziny siłą!” – pod takim hasłem odbyło się SOK ZDR3+ w Czarnym Dunajcu. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, które reprezentowały 22 koła. Najdalszą drogę pokonali członkowie z Gdyni i Gdańska. Koło w Czarnym Dunajcu zgotowało wspaniałe przyjęcie. Podhalańskie rytmy i smaki wspomagały nas w dyskusjach. Wysoką rangę zjazdu podkreśliła obecność gości VIP: Pani Anny Paluch Poseł RP, Pana Krzysztofa Fabera Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz przedstawicieli okolicznych gmin i Dyrektorów podhalańskich Oddziałów Banku PKO PB. Dużą korzyścią spotkania była szczerość w wymianie poglądów; konkretna wiedza, którą zyskaliśmy i garść nowych pomysłów na działania kół i oddziałów. Dzięki Oddziałowi Małopolskiemu i Kołu Czarny Dunajec mamy nową perspektywę i radość zaangażowania na rzecz dużych rodzin, bo „Duże rodziny siłą!”. Nie tylko na Podhalu!

6 września 2017 r.

European Youth Workshop and Conference

W pażdzierniku ZDR 3+ wraz z Europejską Konfederacją Związków Dużych Rodzin - ELFAC oraz Konfederacją Związków Rodzinnych Zagłębia Karpackiego z Węgier organizuje czterodniowe spotkanie młodych z całej Europy. Wydarzenie jest poświęcone dyskusji i wymianom doświadczeń związanych z przyszłością Rodziny w Europie. W programie międzynarodowa konferencja w Senacie RP oraz warsztaty w grupach. Zapraszamy młodzież w wieku 20-30 lat mówiącą po angielsku. Aplikacje przyjmujemy do 10 września. Wybrane w konkursie osoby będą miały zapewnione noclegi oraz wyżywienie przez cały czas trwania spotkania.

24 sierpnia 2017 r.

PKO Bank Polski został Partnerem Aplikacji Karta Dużej Rodziny

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" podpisał w sierpniu 2017 r. umowę sponsorską z Bankiem PKO Bank Polski.

16 czerwca 2017 r.

Zjazd Dużych Rodzin w Nysie

W dniach 16-18 czerwca w Nysie odbędzie się V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin :)

15 czerwca 2017 r.

Walne Zebranie ZDR "Trzy Plus"

30 czerwca 2017, w piątek, o godz.15.00 w Warszawie, ul Żytnia 13/13 odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Serdecznie zapraszamy!

19 kwietnia 2017 r.

Spotkanie u Pierwszej Damy

Dzisiaj gościła nas Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda :) Miałyśmy okazję do opowiedzenia o Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", naszej historii i misji. Rozmawiałyśmy o Karcie Dużej Rodziny i podejmowanych przez nas inicjatywach na rzecz promowania życia rodzinnego. Ze strony naszego stowarzyszenia w spotkaniu wzięły udział Prezes Joanna Krupska, Antonina Jękot i Joanna Jończyk.

22 marca 2017 r.

IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale

Zapraszamy na IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale w sobotę, 8 kwietnia.

27 stycznia 2017 r.

Ogłoszenie o pracy

Poszukujemy dwóch osób na stanowiska Asystentów w biurze projektu KDR.

24 stycznia 2017 r.

ZDR 3+ wygrał konkurs na akwizycję Karty Dużej Rodziny w 2017 r.

Wygrana w konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i spełnienie marzenia. Inicjowaliśmy ją w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

5 grudnia 2016 r.

ZDR 3+ podpisał porozumienie o współpracy z Eurocash S.A.

Związek Dużych Rodzin 3+, największa w Polsce organizacja skupiająca rodziny wielodzietne oraz notowany na warszawskiej giełdzie Eurocash S.A. podpisały porozumienie o długoletniej współpracy.

9 listopadaa 2016 r.

Gniezno - spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin

9 listopada 2016 r. Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz był gospodarzem forum samorządowego, którego tematem była: Polityka rodzinna z perspektywy polityki państwa oraz samorządów terytorialnych. Gośćmi spotkania byli Bartosz Marczuk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej oraz Joanna Krupska – Prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

29 września 2016 r.

Zjazd Kół ZDR3+w Nysie

W sobotę, 5 listopada 2016 r. odbędzie się jesienny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+.

11 lipca 2016 r.

Ogłoszenie o pracę na stanowisku Asystenta Zarządu ZDR3+

Zarząd Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” ogłasza konkurs na stanowisko pracownika administracyjno-biurowego w Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

7 lipca 2016 r.

Konferencja i spotkanie dużych rodzin w Rydze 11-14.08.2016

ELFAC przygotowuje VIII Międzynarodową Konferencję i spotkanie rodzin wielodzietnych z Europy. W tym roku impreza odbędzie się w Rydze na Łotwie, w dniach 11-14 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

21 czerwca 2016 r.

IV Zjazd Dużych Rodzin w Gnieźnie!

W Gnieźnie przez trzy dni trwało wielkie święto dużych rodzin. Przyjechali wielodzietni z całej Polski, aby się poznać, wspólnie bawić. zwiedzać, uczyć i inspirować. Organizatorami spotkania byli Miasto Gniezno i Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

28 majaa 2016 r.

Wielodzietni w Polsce - Raport 2016

Raport "Wielodzietni w Polsce" przygotowany w tym roku przez IPSOS na zlecenie Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest wszechstronnym badaniem dotąd nie opisanego zjawiska wielodzietności w Polsce.

16 majaa 2016 r.

Wynik wyborów WZCR

Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR3+ w dniu 15 maja 2016 r. wybrało władze stowarzyszenia na trzyletnią kadencję 2016-2019.

9 majaa 2016 r.

Projekt zmian w Statucie ZDR3+

W niedzielę, 15 maja 2016 r. odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+, podczas którego będą głosowane następujące zmiany w Statucie:

20 kwietnia 2016 r.

Wiosenny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+

15 maja od godz. 10.00 zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+. Ważnym punktem spotkania będzie Walne Zebranie Członków Rzeczywistych naszego stowarzyszenia. Tego dnia grodziskie Koło ZDR3+ inauguruje Tydzień Rodziny i uczestnicy Zjazdu są zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych z tej okazji.

20 kwietnia 2016 r.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR 3+

W niedzielę, 15 maja 2016 r. zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w trakcie Zjazdu Kół i Oddziałów. Data spotkanie jest nieprzypadkowa - tego dnia Koło ZDR3+ w Grodzisku Mazowieckim inauguruje Tydzień Rodziny.

1 kwietnia 2016 r.

Prace nad Zjazdem Dużych Rodzin

Trwają prace nad IV Ogólnopolskim Zjazdem Dużych Rodzin w Gnieźnie. Mamy już komplet uczestników, ale można jeszce zapisać się na listę rezerwową. Zapraszamy: zjazd.3plus.pl

20 stycznia 2016 r.

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie programu Rodzina 500+

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z zadowoleniem przyjmuje projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakładający wprowadzenie wsparcia rodzin kwotą 500 zł na dziecko. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw formułowanemu przez Związek postulatowi budowy takiej polityki rodzinnej, która będzie zwiększała samodzielność finansową, a przez to podmiotowość polskich rodzin. Jest również wyrazem dostrzeżenia i docenienia wartości pracy wychowawczej, jaką wykonują rodzice, a zwłaszcza matki, opiekujące się dziećmi.

1 stycznia 2016 r.

Zmiana adresu

Ul. Solec 81b/73a, 00-382 Warszawa. To nasz nowy adres - od 1 stycznia tu prosimy kierować listy. Mail biuro@3plus.pl oraz telefon 533 473 pozostają bez zmian.

22 grudnia 2015 r.

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" w swym oficjalnym stanowisku będzie zabiegał m.in. o oddzielenie świadczeń dla drugiego i kolejnych dzieci od systemu pomocy socjalnej. Dyskusyjne jest ograniczenie świadczeń do wieku 18 lat bez względu na to, czy dziecko uczy się nadal pozostając na utrzymaniu rodziców. Bardzo istotną sprawą jest zmiana definicji pierwszego dziecka – według projektu "pierwszym dzieckiem" w rodzinie jest najstarsze z tych, które jeszcze nie ukończyły 18. roku życia. Pełne stanowisko ZDR3+ zostanie wkrótce opublikowane wraz z rekomendacjami naszego Zespołu Ekspertów.

2 grudnia 2015 r.

Spotkanie u ministra Wojciecha Kolarskiego

Zostaliśmy zaproszeni do Kancelarii Prezydenta na spotkanie z ministrem Kolarskim, podczas którego omawiany był raport Instytutu Ordo Iuris "Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?". ZDR3+ jest partnerem instytucjonalnym tej publikacji.

14 listopadaa 2015 r.

Jesienny Zjazd Kół ZDR3+ we Wrocławiu

14 listopada we Wrocławiu odbył się kolejny Zjazd Kół ZDR3+. Na spotkanie przyjechało ponad 70 osób z całej Polski.

2 październikaa 2015 r.

Spotkanie z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP

W poniedziałek odbylo się spotkanie przedstawicieli ZDR3+ z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP.

30 września 2015 r.

Forum Samorządowe na Rzecz Dużych Rodzin

1 października w Łowiczu odbędzie się kolejne spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin.

27 września 2015 r.

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

Uwaga - zmiana! Najbliższy Zjazd Kół odbędzie się we Wrocławiu 14 listopada. Zapraszamy!

18 września 2015 r.

Fundusz pomocowy Rodziny Razem

Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny, której odebrano ósemkę dzieci z powodu ich trudnej sytuacji materialnej. To nie pierwszy przypadek, gdy nasze państwo zamiast pomóc, to brutalnie narusza podstawowe prawa rodziców i ich dzieci.

2 września 2015 r.

Zmiany w Ustawie o KDR - zniżki za wywóz śmieci

W Sejmie trwają prace nad zgłoszoną poprawką do Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która ma umożliwić samorządom udzielanie zniżek dużym rodzinom na wywóz nieczystości.

22 czerwca 2015 r.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

W Łowiczu przez trzy dni trwał III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

2 majaa 2015 r.

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Kół i Oddziałów ZDR 3+ na wiosenny Zjazd Kół, który odbędzie się 16 maja w Cielądzu.

30 kwietnia 2015 r.

Walne Zebranie Członków ZDR "TRzy Plus"

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zwołuje Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”

11 marca 2015 r.

MdM - zmiany korzystne, ale niewystarczające

Rząd przyjął korzystne dla rodzin z dziećmi zmiany w programie dopłat Mieszkanie dla Młodych. Dla rodzin 3+ nie będzie obowiązywał warunek nieposiadania innego mieszkania, nie będzie również limitu wieku dla rodziców (obecnie jest do 35 r.ż). Zwiększono również kwotę dofinansowania z 15% do 30% oraz powiększono dofinansowywany metraż (z 50 m2 do 65 m2). Kolejne ułatwienie zakłada, że do umowy kredytu z kredytobiorcą będzie mogła przystąpić dowolna osoba.

12 lutego 2015 r.

Badania postaw i przekonań Polaków dot. posiadania dzieci i polityki prorodzinnej

12 lutego zaprezentowano ciekawy i treściwy raport dotyczący dzietności i polityki rodzinnej w Polsce.

4 lutego 2015 r.

Bon opiekuńczo-wychowawczy

Oto nasz kolejny postulat na rzecz polityki rodzinnej: bon opiekuńczy dla dwu i trzylatków.

15 stycznia 2015 r.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Łowiczu, w dniach od 19 do 21 czerwca.

24 listopadaa 2014 r.

Prezydent podpisał ustawę podwyższającą ulgi na dzieci!

Ustawa jest fragmentem nowoczesnej polityki rodzinnej - powiedział Prezydent Bronisław Komorowski podpisując ustawę.

20 październikaa 2014 r.

Kongres "Karta Dużej Rodziny"

20 X w Krakowie odbył się pierwszy Kongres "Karta Dużej Rodziny".

19 październikaa 2014 r.

Zjazd Kół ZDR3+ w Warszawie

W Warszawie odbył się jesienny Zjazd Kół ZDR 3+

30 września 2014 r.

Rząd zatwierdził większe ulgi na dzieci w PIT!

Będą większe ulgi na dzieci! I co najważniejsze - można je będzie odliczać również od zapłaconych składek ZUS. Rząd przyjął nasze rozwiązanie, dzięki temu więcej rodzin będzie mogło skorzystać z przysługujących im odliczeń.

29 września 2014 r.

Będą ustawowe zniżki na Kartę Dużych Rodzin!

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny działająca od czerwca na mocy rozporządzenia, doczekała się własnej Ustawy. To bardzo ważny krok, o który od początku zabiegaliśmy. Teraz, zniżki adresowane do dużych rodzin faktycznie będą elementem polityki rodzinnej i uniezależnią się od obszaru pomocy społecznej.

28 sierpnia 2014 r.

Premier zapowiada większe ulgi na 3 i kolejne dzieci

Rząd zaproponuje zwiększenie ulg podatkowych na trzecie i kolejne dzieci o 20 proc. - zapowiedział w Sejmie premier Donald Tusk. Według jego wyliczeń rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu.

30 czerwca 2014 r.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

W niedzielę odbyło się w Grodzisku Mazowieckim Walne Zgromadzenie Członków ZDR 3+

29 czerwca 2014 r.

Zmiany w Statucie ZDR 3+

Następujące zmiany zostały przegłosowane większością podczas Walnego Zgromadzenia Członków ZDR "Trzy Plus", które odbyło się 29.06.2014 r w Grodzisku Mazowieckim.

23 czerwca 2014 r.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie

Trzy dni zabawy, dyskusji, warsztatów, zwiedzania i wspólnego świętowania. Ponad 150 rodzin wielodzietnych z całej Polski przyjechało do Lublina na II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

7 czerwca 2014 r.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

Zapraszamy członków ZDR3+ na Walne Zebranie Członków w dniu 29 czerwca 2014 roku o godz. 16.00 przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim,

27 majaa 2014 r.

Jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny!

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wystartowała 16 czerwca.

22 majaa 2014 r.

Joanna Krupska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Joannę Krupską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" została odznaczona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rodzin wielodzietnych.

15 majaa 2014 r.

Konferencja w Brukseli

W czwartek 15 maja 2014 r. w Brukseli odbyła się konferencja z okazji 20 rocznicy Międzynarodowego Dnia Rodziny.

9 kwietnia 2014 r.

Nowi eksperci

Do Zespołu Ekspertów ZDR3+ dołączyli pan Marek Kośny oraz pan Rafał Antczak.

26 marca 2014 r.

Seminarium podatkowe

W MPiPS odbyło się współorganizowane przez ZDR3+ seminarium podatkowe.

12 marca 2014 r.

Debata o rodzinie w NIK

ZDR3+ wziął udział w panelu eksperckim zorganizowanym przez NIK.

1 marca 2014 r.

ZDR "Trzy Plus" wydał opinię w sprawie głosowania rodzinnego

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” stoi na stanowisku, że pomysł tzw. głosowania rodzinnego zasługuje na poparcie.

21 listopadaa 2013 r.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin Lublin 20-22 czerwca 2013

Z wielką radością informujemy, że II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w tym roku w Lublinie. Zapraszamy od piątku rano, 20 czerwca, aż do obiadu w niedzielę. W programie będzie mnóstwo atrakcji zarówno dla dizeci, jak i dla rodziców.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl